Tvorba kvalitného a trvácneho diela si vyžaduje okrem odbornej zručnosti, ktorá je u nás samozrejmosťou, aj použitie kvalitných materiálov a rôznych stavebných prvkov. Preto používame výhradne výrobky renomovaných slovenských i zahraničných výrobcov, ktorých kvalitu overil čas a ocenili státisíce spokojných zákazníkov po celej Európe.

Viac informácii o základných stavebných prvkoch našich diel, ktorými sú
Krbové vložky, Komínové systémy a Stavebné materiály nájdete v jednotlivých podsekciách.

Srdcom každého krbu je kvalitná a správne zvolená krbová vložka. Krbové vložky nahrádzajú dávnejšie používanú technológiu otvorených krbov. Kvalitná vložka výrazne zvyšuje tepelnú účinnosť celého krbového diela až na 80%. Pri našej práci používame množstvo rôznych druhov vložiek - oceľové, liatinové, rovné, oblúkové, prizmatické, viacstranné presklenné, rohové atd. Podľa požiadaviek klienta je možné zvoliť klasické otváranie dvierok do strany, alebo otváranie dohora s výsuvnými dvierkami. Všetky zabudované vložky a iné spotrebiče sú certifikované na základe atestu udeľovaného odborným ústavom.

Ponúkame možnost výberu krbových vložiek od množstva rôznych výrobcov a dodávatelov -
KOBOK, ZOP Chynorany, J&R Inspire, Banador, Steko, Brunner, Blanzek, KZP, Spartherm, Pokrok Žilina, Edilkamin...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Súčasťou kompletného krbového diela, ktoré Vám naša firma ponúka, je samozrejme aj riešenie odvodu dymu a spalín von z miestnosti. Spolupracujeme s významnými výrobcami komínových systémov akými spoločnosti Jeremias, Schiedel a Leier nepochybne sú. V závislosti od stavebných podmienok volíme komínový systém z viacerých možností:

Krbové diela si vzhľadom na svoju špecifickú funkciu a vzhľad vyžadujú aj zvlášnu starostlivosť pri výbere stavebných materiálov. Krby a kachle sú vystavené rôznym tepelným vplyvom, ktoré nie sú bežné pri iných stavbách. Z tohto dôvodu je absolútne nevhodné používať bežné stavebné, obkladové a spojovacie materiály, ktoré nie sú uspôsobené na zvládanie extrémnych teplotných výkyvov, ktorým je krbové dielo počas svojej životnosti vystavované.

Pri realizácii stavebných častí našich krbových diel používame výhradne špeciálne stavebné materiály - lepidlá, omietky, malty, tvarovky pre stavbu krbov a kachlových pecí, izolačné materiály a doplnky, zostavy akumulačných stavieb.

Našimi dodávateľmi sú firmy
Brunner, Rath, Spartherm, Ortner, J&J Inspire, Kobok, Brula, Jeremias, Kaufmann, Romotop, Kerkotherm...

Image
  • +421 903 963 457
  • +421 915 881 777
  • krbyferi@gmail.com
Web/Design by Marek Toman

© Všetky práva vyhradené